Hoşgeldiniz.

Seccade resimleri Suzeni Seccade 18. Yüzyıl. 200x140cm. Gördes seccadesi - Kula motifleri karışık - xvııı yy. Kula seccadesi (Manzaralı veya mezarlıklı) xvııı yy. pusulali seccade

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Seccade resimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Seccade resimleri
  Suzeni Seccade
  18. Yüzyıl. 200x140cm.
  Gördes seccadesi - Kula motifleri karışık - xvııı yy.
  Kula seccadesi (Manzaralı veya mezarlıklı) xvııı yy.


  pusulali seccade
  bu kafkasyadan.
  .
  Milas Seccade
  Resim Sahibi : Şevket

  Resim Sahibi: @ozlemıx@
  Londra`da yaşayan Soner Özenç, `Sajjadah 1426` adlı pusulalı bir seccade tasarladı. Seccade Mekke yönüne döndükçe fosfor desenleri parlaklaşıyor.

  İngiltere`nin başkenti Londra`da yaşayan Türk tasarımcı Soner Özenç, kıbleyi gösteren ışıklı seccade tasarladı. Özenç`in `Sajjadah 1426` adını verdiği seccade, kullanıcıların deyimiyle tasarımı ve üzerinde bulunan aydınlatılmış desenlerle namaz deneyimini zenginleştirirken, kıbleyi bulma sorunu da ortadan kalkıyor.

  Dijital pusulası var
  Seccadenin ilgi çekici yanlarından biri, bu tür tasarımlarda nadir kullanılan fosfor baskı teknolojisi. Bu teknolojiyle geleneksel desenler yapan Özenç, seccadenin içine dijital bir pusula entegre etmiş. Mekke yönüne döndükçe desenlerin aydınlığı artıyor.

  Özenç, "Seccadenin üzerinde bulunan desenlerle eski gelenek ve ritüelleri örnek alarak camideki atmosferi oluşturmayı amaçlıyoruz" diyor. `Sajjadah 1426`nın ismindeki `1426` sayısı ise Hicri takvimde `2005` yılını temsil ediyor.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Copyright © 2000 - 2014, vBulletin Solutions, Inc