Hoşgeldiniz.

Sertlik yumuşaklık sağlamlık kırılganlık kavramları hakkında bilgi lazım bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sertlik yumuşaklık sağlamlık kırılganlık kavramları nelerdir Sertlik-Yumuşaklık, Sağlamlık-Kırılganlık Kavramlarını Araştırarak Çeşitli
 • 5 üzerinden 4.10   |  Oy Veren: 10      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sertlik yumuşaklık sağlamlık kırılganlık kavramları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sertlik yumuşaklık sağlamlık kırılganlık kavramları hakkında bilgi lazım bana


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Sert: Çizilmesi,kırılması,buruşması,kesilmesi veya çiğnenmesi güç olan,pek,katı maddeler serttir.Taş,tahta,diş gibi maddeler bu özelliğe sahiptir.Matkabın çelikten yapılan ucu da kullanım alanından anlaşılacağı gibi çok sert bir maddedir.
  Yumuşak: Dokunulduğunda veya üzerine basıldığında çukurlaşan,eski biçimini kaybeden.kolaylıkla bükülen,buruşmayan maddeler yumuşaktır.Örnek.Pamuk,oyun hamuru,sünger gibi maddeler bu özelliğe sahiptir.
  Sağlam: Dayanıklı,kolay bozulmayan,kopmayan,kırılmayan maddeler sağlamdır.Örnek:Tencere,mıknatıs,tahta bu özelliğe sahiptir.
  Kırılgan: Kolay ve çabuk kırılan veya toz hâline gelebilen maddeler kırılgandır.Örnek:Porselen,camdan yapılmış maddeler bu özelliğe sahiptir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Copyright © 2000 - 2014, vBulletin Solutions, Inc